WestRock Specjalista ds. Podatków in Tczew, Poland

Firma Multi Packaging Solutions należy do międzynarodowej grupy WestRock skupiającej ponad 400 różnych fabryk na całym świecie. Multi Packaging Solutions produkuje opakowania dedykowane kosmetykom, napojom alkoholowym, wyrobom tytoniowym, słodyczom, a także branży farmaceutycznej.

Aktualnie do oddziału naszej firmy w Tczewie (woj. pomorskie) prowadzimy rekrutację na stanowisko:

Specjalista ds. Podatków / Tax Specialist

Kluczowe zadania:

  • kontrola dokumentów źródłowych pod względem rachunkowym i formalnym zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, w szczególności kontrolę pod kątem VAT w obrocie międzynarodowym oraz pod kątem CIT
  • sporządzanie deklaracji VAT-7, VAT-27, VAT-UE, weryfikacja i generowanie JPK VAT oraz JPK na żądanie
  • przygotowanie danych i statystyk związanych z niemieckim VAT
  • wyliczanie i sporządzanie deklaracji podatku od nieruchomości
  • wyliczanie podatku u źródła i sporządzanie deklaracji CIT 10-Z, CIT IFT-2R
  • sporządzanie deklaracji CIT-ST, NIP-8, CBC-P
  • współpracę z Urzędem Skarbowym
  • wsparcie przy dostosowaniu raportowania do nowych przepisów podatkowych np. przepisów dotyczących cen transferowych, split payment
  • wprowadzanie dokumentów do systemu finansowo-księgowego,
  • dokonywanie rozliczeń operacji księgowych, weryfikacja i uzgadnianie sald,
  • roczne zamykanie ksiąg rachunkowych,
  • sporządzanie dodatkowych analiz i zestawień na potrzeby raportowania zgodnego z US GAAP

Naszym pracownikom oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Pracę w międzynarodowej, dynamicznie rozwijającej się firmie produkcyjnej
  • Pakiet szkoleń z zakresu księgowości/podatków
  • Dodatkowe benefity (ZFŚS, dofinansowanie do karty Multisport oraz dofinansowanie do pakietu medycznego)

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe
  • praktyczna znajomość przepisów podatkowych VAT – w szczególności WDT, WNT, eksport, import oraz regulacji księgowych związanych z działalnością firmy produkcyjnej, mile widziane doświadczenie w przygotowaniu deklaracji VAT
  • praktyczna znajomość zagadnień związanych JPK VAT (mile widziana znajomość zagadnień związanych z JPK na żądanie)
  • praktycznej znajomości przepisów podatkowych CIT, podatku u źródła, podatku od nieruchomości
  • znajomość aspektów związanych z prowadzeniem i kompletowaniem dokumentacji księgowej
  • doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu ksiąg lub odpowiedzialności za dany obszar księgowy w firmie produkcyjnej
  • biegła znajomość MS Excel
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
  • odpowiedzialność i sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków
  • umiejętność pracy pod presją czasu

Finance and Accounting

WestRock Company is an Equal Opportunity Employer committed to creating and maintaining a diverse workforce: Minorities/Females/Disabled/Veterans.

Specjalista ds. Podatków

Poland-Tczew

req7376